
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 560 pF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 6798
Distributors
pcbx
Unit Price$0.01934
Ext.Price$0.01934
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.01934 | $0.01934 |
| 10 | $0.00967 | $0.09670 |
| 50 | $0.00744 | $0.37200 |
| 100 | $0.00572 | $0.57200 |
| 500 | $0.00516 | $2.58000 |
| 1000 | $0.00466 | $4.66000 |
| 3000 | $0.00430 | $12.90000 |
| 5000 | $0.00397 | $19.85000 |
| 10000 | $0.00366 | $36.60000 |
| 30000 | $0.00338 | $101.40000 |
| 50000 | $0.00312 | $156.00000 |
| 100000 | $0.00287 | $287.00000 |
