
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 5.6 nF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 5552
Distributors
pcbx
Unit Price$0.00653
Ext.Price$0.00653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.00653 | $0.00653 |
| 10 | $0.00518 | $0.05180 |
| 50 | $0.00459 | $0.22950 |
| 100 | $0.00407 | $0.40700 |
| 500 | $0.00369 | $1.84500 |
| 1000 | $0.00349 | $3.49000 |
