
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 100 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 100 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 23360
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02030
Ext.Price$0.02030
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02030 | $0.02030 |
| 10 | $0.01015 | $0.10150 |
| 50 | $0.00781 | $0.39050 |
| 100 | $0.00601 | $0.60100 |
| 500 | $0.00540 | $2.70000 |
| 1000 | $0.00485 | $4.85000 |
| 3000 | $0.00454 | $13.62000 |
| 5000 | $0.00425 | $21.25000 |
| 10000 | $0.00398 | $39.80000 |
| 30000 | $0.00373 | $111.90000 |
| 50000 | $0.00349 | $174.50000 |
| 100000 | $0.00327 | $327.00000 |
