
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 1 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 62603
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02722
Ext.Price$0.02722
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02722 | $0.02722 |
| 10 | $0.01361 | $0.13610 |
| 50 | $0.01047 | $0.52350 |
| 100 | $0.00805 | $0.80500 |
| 500 | $0.00718 | $3.59000 |
| 1000 | $0.00640 | $6.40000 |
| 3000 | $0.00583 | $17.49000 |
| 5000 | $0.00531 | $26.55000 |
| 10000 | $0.00484 | $48.40000 |
| 30000 | $0.00441 | $132.30000 |
| 50000 | $0.00402 | $201.00000 |
| 100000 | $0.00366 | $366.00000 |
