
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 nF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2855
Distributors
pcbx
Unit Price$0.04724
Ext.Price$0.04724
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.04724 | $0.04724 |
| 10 | $0.02362 | $0.23620 |
| 50 | $0.02153 | $1.07650 |
| 100 | $0.01963 | $1.96300 |
| 500 | $0.01789 | $8.94500 |
| 1000 | $0.01631 | $16.31000 |
| 3000 | $0.01487 | $44.61000 |
| 5000 | $0.01355 | $67.75000 |
| 10000 | $0.01235 | $123.50000 |
