0805CG2R5C500NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0805CG2R5C500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 2.5 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Capacitance2.5 pF
Tolerance0.25 pF
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating50 V
Thickness1 mm