
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 300 pF |
| Tolerance | 5 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | C0G |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1916
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02746
Ext.Price$0.02746
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02746 | $0.02746 |
| 10 | $0.01373 | $0.13730 |
| 50 | $0.01056 | $0.52800 |
| 100 | $0.00938 | $0.93800 |
| 500 | $0.00834 | $4.17000 |
| 1000 | $0.00763 | $7.63000 |
| 3000 | $0.00698 | $20.94000 |
| 5000 | $0.00639 | $31.95000 |
| 10000 | $0.00585 | $58.50000 |
| 30000 | $0.00535 | $160.50000 |
