0805CG6R0C500NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
0805CG6R0C500NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 0805(2012 Metric) SMD/SMT 6 pF 0.25 pF 50 V
ParameterValue
Tolerance0.25 pF
RoHSCompliant
Min Operating Temperature-55 °C
Max Operating Temperature125 °C
PackagingReel
Capacitance6 pF
Thickness1.25 mm
Voltage Rating50 V