
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 20 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2225
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02658
Ext.Price$0.02658
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02658 | $0.02658 |
| 10 | $0.01329 | $0.13290 |
| 50 | $0.01022 | $0.51100 |
| 100 | $0.00786 | $0.78600 |
| 500 | $0.00704 | $3.52000 |
| 1000 | $0.00631 | $6.31000 |
| 3000 | $0.00579 | $17.37000 |
| 5000 | $0.00531 | $26.55000 |
| 10000 | $0.00487 | $48.70000 |
| 30000 | $0.00447 | $134.10000 |
| 50000 | $0.00410 | $205.00000 |
| 100000 | $0.00376 | $376.00000 |
