
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | ±20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.8 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 1285
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03398
Ext.Price$0.03398
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03398 | $0.03398 |
| 10 | $0.01699 | $0.16990 |
| 50 | $0.01513 | $0.75650 |
| 100 | $0.01348 | $1.34800 |
| 500 | $0.01172 | $5.86000 |
| 1000 | $0.01019 | $10.19000 |
| 3000 | $0.00882 | $26.46000 |
| 5000 | $0.00764 | $38.20000 |
