
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 390 nF |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Dielectric | Y5V |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 0.9 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 2
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03197
Ext.Price$0.03197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03197 | $0.03197 |
| 10 | $0.02534 | $0.25340 |
| 50 | $0.02228 | $1.11400 |
| 100 | $0.01959 | $1.95900 |
| 500 | $0.01765 | $8.82500 |
| 1000 | $0.01659 | $16.59000 |
