

| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 5 % |
| Length | 2.16 mm |
| Width | 1.52 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Height | 890 µm |
| Packaging | Reel |
| Lead Free | Contains Lead |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Weight | 5.5 g |
| Self Resonant Frequency | 4.8 GHz |
| Q Factor | 50 |
| Current Rating | 800 mA |
| DC Resistance (DCR) | 80 mΩ |
| Test Frequency | 250 MHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 months ago) |
| Inductance | 8.2 nH |
| Core Material | Ceramic |
| inductance tolerance | 5 % |
| Max DC Current | 800 mA |
| Shielding | Unshielded |
| Height - Seated (Max) | 0.89 mm |
| Type | Wirewound |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
