
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 25 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.02688
Ext.Price$0.02688
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.02688 | $0.02688 |
| 10 | $0.01344 | $0.13440 |
| 50 | $0.01249 | $0.62450 |
| 100 | $0.01161 | $1.16100 |
| 500 | $0.01079 | $5.39500 |
| 1000 | $0.01003 | $10.03000 |
| 3000 | $0.00932 | $27.96000 |
| 5000 | $0.00866 | $43.30000 |
| 10000 | $0.00804 | $80.40000 |
