
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 49131
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03360
Ext.Price$0.03360
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03360 | $0.03360 |
| 10 | $0.01680 | $0.16800 |
| 50 | $0.01521 | $0.76050 |
| 100 | $0.01377 | $1.37700 |
| 500 | $0.01254 | $6.27000 |
| 1000 | $0.01142 | $11.42000 |
| 3000 | $0.01040 | $31.20000 |
| 5000 | $0.00947 | $47.35000 |
| 10000 | $0.00862 | $86.20000 |
