
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 22 µF |
| Voltage Rating (DC) | 16 V |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
Stock: 108422
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05396
Ext.Price$0.05396
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05396 | $0.05396 |
| 10 | $0.02698 | $0.26980 |
| 50 | $0.02432 | $1.21600 |
| 100 | $0.02192 | $2.19200 |
| 500 | $0.02007 | $10.03500 |
| 1000 | $0.01838 | $18.38000 |
| 3000 | $0.01683 | $50.49000 |
| 5000 | $0.01541 | $77.05000 |
| 10000 | $0.01411 | $141.10000 |
