
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.45 mm |
| RoHS | Compliant |
Stock: 93
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03270
Ext.Price$0.03270
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03270 | $0.03270 |
| 10 | $0.01635 | $0.16350 |
| 50 | $0.01258 | $0.62900 |
| 100 | $0.01127 | $1.12700 |
| 500 | $0.01009 | $5.04500 |
| 1000 | $0.00929 | $9.29000 |
| 3000 | $0.00855 | $25.65000 |
| 5000 | $0.00787 | $39.35000 |
| 10000 | $0.00724 | $72.40000 |
| 30000 | $0.00666 | $199.80000 |
| 50000 | $0.00614 | $307.00000 |
