
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 47 µF |
| Voltage Rating (DC) | 6.3 V |
| Tolerance | 20 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X5R |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Number of Pins | 2 |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 6.3 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 38464
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07508
Ext.Price$0.07508
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07508 | $0.07508 |
| 10 | $0.03754 | $0.37540 |
| 50 | $0.03426 | $1.71300 |
| 100 | $0.03127 | $3.12700 |
| 500 | $0.02854 | $14.27000 |
| 1000 | $0.02605 | $26.05000 |
| 3000 | $0.02377 | $71.31000 |
| 5000 | $0.02169 | $108.45000 |
| 10000 | $0.01980 | $198.00000 |
