

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Type | Time Delay / Slow Blow |
| Current Rating | 300 mA |
| Size | 0.142" Dia x 0.394" L (3.60 mm x 10.00 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
