

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Length | 10 mm |
| Termination | Axial |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Number of Pins | 2 |
| Resistance | 16.7 mΩ |
| Voltage Rating | 250 V |
| Radiation Hardening | No |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Current Rating | 4 A |
| Working Voltage | 250 V |
| Approvals | VDE, cULus |
| Body Material | Ceramic |
| Housing Material | Ceramic |
| Fuse Current | 4 A |
| Size | 0.142" Dia x 0.394" L (3.60 mm x 10.00 mm) |
| Body Style | Cylindrical Leaded |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Cartridge, Ceramic |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
