
| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.346" H (10.90 mm x 3.80 mm x 8.80 mm) |
| Type | Low Profile Mini Blade Fuse |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Current Rating | 20 A |
| Voltage Rating (DC) | 58 V |
| Color | Yellow |
| Packaging | Bulk |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
Stock: 9085
Distributors
pcbx
Unit Price$0.33171
Ext.Price$0.33171
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.33171 | $0.33171 |
| 10 | $0.25306 | $2.53060 |
| 25 | $0.23070 | $5.76750 |
| 50 | $0.21031 | $10.51550 |
| 100 | $0.19321 | $19.32100 |
| 300 | $0.17575 | $52.72500 |
| 500 | $0.15987 | $79.93500 |
| 1000 | $0.14790 | $147.90000 |
