
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 58 V |
| Length | 10.9 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Resistance | 2.56 mΩ |
| Height | 7.5946 mm |
| Depth | 3.8 mm |
| Current | 25 A |
| Current Rating | 25 A |
| Color | Clear, White |
| Size | 0.429" L x 0.150" W x 0.299" H (10.90 mm x 3.80 mm x 7.60 mm) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Bulk |
| Type | Automotive |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
