
| Parameter | Value |
|---|---|
| Pitch | 1.25 mm |
| Number of Positions | 13 |
| Number of Rows | 1 |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Housing Material | Plastic |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Current Rating | 1 A |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Voltage Rating | 125 V |
| Packaging | Bulk |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13594
Ext.Price$0.13594
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13594 | $0.13594 |
| 10 | $0.06797 | $0.67970 |
| 50 | $0.06087 | $3.04350 |
| 100 | $0.05451 | $5.45100 |
| 500 | $0.04718 | $23.59000 |
| 1000 | $0.04084 | $40.84000 |
| 3000 | $0.03885 | $116.55000 |
| 5000 | $0.03695 | $184.75000 |
| 10000 | $0.03479 | $347.90000 |
