1.5SMC33AHE3/57T
Manufacturer:
Vishay
Mfr.Part #:
1.5SMC33AHE3/57T
Datasheet:
Description:
TVS Diodes SMC(DO-214AB) SMD/SMT Working Voltage:28.2 V Breakdown Voltage:31.4 V Clamping Voltage:45.7 V Peak Pulse Power:1.5 kW Polarity:Unidirectional
ParameterValue
Max Operating Temperature150 °C
Min Operating Temperature-65 °C
RoHSCompliant
Clamping Voltage45.7 V
Number of Channels1
PackagingReel
Working Voltage28.2 V
Peak Pulse Current32.8 A
Breakdown Voltage31.4 V
PolarityUnidirectional
Peak Pulse Power1.5 kW