
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 6.5 mm |
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating | 40 V |
| Depth | 7.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Insulation Resistance | 100 MΩ |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Contact Plating | Gold |
| Features | Shielded |
| Contact Material(Contact Finish) | Copper |
| Pitch | 400 µm |
| Number of Terminals | 19 |
| Max Voltage Rating (DC) | 40 V |
| Orientation | Right Angle |
| Color | Black |
| Gender | Receptacle |
| Number of Contacts | 19 |
| Connector Type | HDMI |
| Number of Positions | 19 |
| Housing Material | Polymer |
| Number of Ports | 1 |
| Current Rating | 300 mA |
| Packaging | Reel |
Stock: 3228
Distributors
pcbx
Unit Price$0.64460
Ext.Price$0.64460
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.64460 | $0.64460 |
| 10 | $0.54564 | $5.45640 |
| 25 | $0.51157 | $12.78925 |
| 50 | $0.48704 | $24.35200 |
| 100 | $0.46377 | $46.37700 |
| 300 | $0.43094 | $129.28200 |
| 500 | $0.40043 | $200.21500 |
