| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Gold |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 8 months ago) |
| Gender | Female |
| Wire/Cable Gauge | 20 AWG |
| Plating | Tin |
| Insulation Diameter | 1.6 mm |
| Manufacturer Lifecycle Status | ACTIVE (Last Updated: 8 months ago) |
| Country of Origin | CN |
Stock: 22968
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11558
Ext.Price$0.11558
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11558 | $0.11558 |
| 10 | $0.10607 | $1.06070 |
| 50 | $0.09734 | $4.86700 |
| 100 | $0.08943 | $8.94300 |
| 500 | $0.08216 | $41.08000 |
| 1000 | $0.07692 | $76.92000 |
| 3000 | $0.07201 | $216.03000 |
| 5000 | $0.06742 | $337.10000 |
