
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 170 °C |
| Min Operating Temperature | 142 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Silver |
| Size | 11.00 mm x 4.00 mm x 4.00 mm |
Stock: 48
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16560
Ext.Price$0.16560
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16560 | $0.16560 |
| 10 | $0.13196 | $1.31960 |
