
| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 250 V |
| Max Operating Temperature | 190 °C |
| Min Operating Temperature | 172 °C |
| Voltage Rating (AC) | 250 V |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Type | Fuse |
| Current Rating | 10 A |
| Color | Silver |
| Size | 11.00 mm x 4.00 mm x 4.00 mm |
Stock: 235
Distributors
pcbx
Unit Price$0.14588
Ext.Price$0.14588
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.14588 | $0.14588 |
| 10 | $0.11355 | $1.13550 |
| 50 | $0.09673 | $4.83650 |
| 100 | $0.08241 | $8.24100 |
