

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA, 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 3.3 V |
| Illumination Color | Brilliant Red, Blue |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm, 470 nm |
Stock: 12372
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09197
Ext.Price$0.09197
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09197 | $0.09197 |
| 10 | $0.08224 | $0.82240 |
| 50 | $0.07354 | $3.67700 |
| 100 | $0.06537 | $6.53700 |
| 500 | $0.05810 | $29.05000 |
| 1000 | $0.05404 | $54.04000 |
| 3000 | $0.05027 | $150.81000 |
