| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 1.7 V to 2.3 V |
| Illumination Color | Yellow |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 594.5 nm |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12154
Ext.Price$0.12154
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12154 | $0.12154 |
| 10 | $0.06077 | $0.60770 |
| 50 | $0.05467 | $2.73350 |
| 100 | $0.04918 | $4.91800 |
| 500 | $0.04545 | $22.72500 |
| 1000 | $0.04200 | $42.00000 |
| 3000 | $0.03881 | $116.43000 |
| 5000 | $0.03322 | $166.10000 |
