| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V |
| Illumination Color | Reddish Orange |
| Lens Style | Clear, Colorless |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 615 nm |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06970
Ext.Price$0.06970
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06970 | $0.06970 |
| 10 | $0.03485 | $0.34850 |
| 50 | $0.03474 | $1.73700 |
| 100 | $0.03463 | $3.46300 |
| 500 | $0.03414 | $17.07000 |
| 1000 | $0.03366 | $33.66000 |
