
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 3.3 V |
| Illumination Color | Pure White |
| Lens Style | Colored, Diffused |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Yellow Diffused |
Stock: 71
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05232
Ext.Price$0.05232
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05232 | $0.05232 |
| 10 | $0.05184 | $0.51840 |
| 50 | $0.05136 | $2.56800 |
| 100 | $0.05095 | $5.09500 |
| 500 | $0.05054 | $25.27000 |
