1206CG470J202NT
Manufacturer:
FengHua
Mfr.Part #:
1206CG470J202NT
Datasheet:
Description:
Ceramic Capacitors 1206(3216 Metric) SMD/SMT 47 pF 5 % 2000 V (2 kV)
ParameterValue
Capacitance47 pF
Tolerance5 %
Max Operating Temperature125 °C
Min Operating Temperature-55 °C
DielectricC0G
PackagingReel
Voltage Rating2000 V (2 kV)
Thickness1 mm