
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Length | 8 mm |
| Width | 8 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 4.5 mm |
| Thickness | 4.5 mm |
| RoHS | Compliant |
| Current Rating | 3.9 A |
| DC Resistance (DCR) | 39.6 mΩ |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 1 week ago) |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 10 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 3.9 A |
| Max DC Current | 3.9 A |
| Series Resistance | 39.6 mΩ |
| Saturation Current | 4.3 A |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 1 week ago) |
| Packaging | Reel |
| Type | Wirewound |
Stock: 497
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41293
Ext.Price$0.41293
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41293 | $0.41293 |
| 10 | $0.33770 | $3.37700 |
| 25 | $0.31644 | $7.91100 |
| 50 | $0.29652 | $14.82600 |
| 100 | $0.27785 | $27.78500 |
| 300 | $0.26184 | $78.55200 |
| 500 | $0.24675 | $123.37500 |
| 1000 | $0.23254 | $232.54000 |
| 3000 | $0.21244 | $637.32000 |
| 5000 | $0.19407 | $970.35000 |
| 10000 | $0.19065 | $1906.50000 |
