
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bulk |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2.54 mm |
| Gender | Female |
| Number of Positions | 40 |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2.54 mm |
Stock: 924
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13939
Ext.Price$0.13939
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13939 | $0.13939 |
| 10 | $0.12318 | $1.23180 |
| 50 | $0.10886 | $5.44300 |
| 100 | $0.09133 | $9.13300 |
| 500 | $0.07663 | $38.31500 |
| 1000 | $0.07275 | $72.75000 |
| 3000 | $0.06906 | $207.18000 |
| 5000 | $0.06556 | $327.80000 |
