

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Composition(Kit Type) | Wirewound |
| Height | 4.5 mm |
| Current Rating | 4 A |
| Test Frequency | 100 kHz |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 5 days ago) |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| RMS Current (Irms) | 4 A |
| inductance tolerance | 20 % |
| Series Resistance | 27.6 mΩ |
| Saturation Current | 4.5 A |
| Schedule B | 8504500000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | IN PRODUCTION (Last Updated: 5 days ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| DC Resistance (DCR) | 23 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 4.5 mm |
| Type | Wirewound |
Stock: 34445
Distributors
pcbx
Unit Price$0.23151
Ext.Price$0.23151
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.23151 | $0.23151 |
| 10 | $0.19270 | $1.92700 |
| 25 | $0.18055 | $4.51375 |
| 50 | $0.16916 | $8.45800 |
| 100 | $0.15849 | $15.84900 |
| 300 | $0.14777 | $44.33100 |
| 500 | $0.13777 | $68.88500 |
| 1000 | $0.12845 | $128.45000 |
