(SN).jpg)
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 50 V |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Bronze |
| Pitch | 990.6 µm |
| Current Rating | 500 mA |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Gender | Receptacle |
| Number of Contacts | 12 |
| Number of Positions | 12 |
| Number of Rows | 1 |
| Housing Material | Nylon |
| Mounting Angle | Vertical |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
