
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Gender | Male |
| Connector Type | Header |
| Number of Positions | 2 |
| Row Spacing | 6.5 mm |
| Mating Post Length | 8.85 mm |
| Termination Post Length | 3.81 mm |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 14009
Distributors
pcbx
Unit Price$0.41914
Ext.Price$0.41914
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.41914 | $0.41914 |
| 10 | $0.39283 | $3.92830 |
| 25 | $0.36817 | $9.20425 |
| 50 | $0.34506 | $17.25300 |
| 100 | $0.32340 | $32.34000 |
| 300 | $0.30310 | $90.93000 |
| 500 | $0.28407 | $142.03500 |
| 1000 | $0.26624 | $266.24000 |
| 3000 | $0.24953 | $748.59000 |
| 5000 | $0.23387 | $1169.35000 |
| 10000 | $0.21918 | $2191.80000 |
