
| Parameter | Value |
|---|---|
| Color | Green |
| Number of Positions | 4 |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Voltage Rating | 300 V |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
| Current Rating (IEC) | 7 A |
| Termination | Copper Alloy |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Wire Gauge Range | 28 AWG to 16 AWG |
| Connection Method | Plug |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
Stock: 615
Distributors
pcbx
Unit Price$0.71885
Ext.Price$0.71885
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.71885 | $0.71885 |
| 10 | $0.57206 | $5.72060 |
| 25 | $0.52002 | $13.00050 |
| 50 | $0.47272 | $23.63600 |
| 100 | $0.42971 | $42.97100 |
| 300 | $0.40776 | $122.32800 |
| 500 | $0.38693 | $193.46500 |
| 1000 | $0.36394 | $363.94000 |
