
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Box |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Tin |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Pitch | 3.81 mm |
| Flammability Rating | UL94 V-0 |
| Orientation | Right Angle |
| Color | Green |
| Gender | Female Sockets |
| Connector Type | Receptacle |
| Number of Positions | 5 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 637
Distributors
pcbx
Unit Price$0.26947
Ext.Price$0.26947
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.26947 | $0.26947 |
| 10 | $0.23742 | $2.37420 |
| 50 | $0.20918 | $10.45900 |
| 100 | $0.18599 | $18.59900 |
| 500 | $0.16537 | $82.68500 |
| 1000 | $0.14703 | $147.03000 |
| 3000 | $0.13073 | $392.19000 |
