
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Tin |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Bag |
| Voltage Rating | 300 V |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.81 mm |
| Current Rating | 8 A |
| Color | Green |
| Number of Positions | 3 |
| Connection Method | Push-In |
| Current Rating (IEC) | 7 A |
| Voltage Rating (IEC) | 250 V |
Stock: 2589
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17299
Ext.Price$0.17299
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17299 | $0.17299 |
| 10 | $0.15383 | $1.53830 |
| 50 | $0.13680 | $6.84000 |
| 100 | $0.11748 | $11.74800 |
| 500 | $0.10088 | $50.44000 |
| 1000 | $0.09412 | $94.12000 |
| 3000 | $0.08781 | $263.43000 |
