
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA |
| Forward Voltage | 1.7 V to 2.2 V |
| Illumination Color | Brilliant Orange |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 597.5 nm to 609.5 nm |
Stock: 17993
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05501
Ext.Price$0.05501
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05501 | $0.05501 |
| 10 | $0.05164 | $0.51640 |
| 50 | $0.04848 | $2.42400 |
| 100 | $0.04569 | $4.56900 |
| 500 | $0.04307 | $21.53500 |
| 1000 | $0.04088 | $40.88000 |
| 3000 | $0.03881 | $116.43000 |
| 5000 | $0.03783 | $189.15000 |
