| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Solder |
| Max Operating Temperature | 100 °C |
| Min Operating Temperature | -50 °C |
| Packaging | Tray |
| Voltage Rating | 500 V |
| RoHS | Compliant |
| Contact Plating | Gold |
| Contact Material(Contact Finish) | Brass |
| Type | Plug |
| Current Rating | 5 A |
| Color | Black |
| Gender | Male |
| Number of Contacts | 9 |
| Connector Type | D-Sub, Plug, Signal |
| Insulation | Insulated |
| Contact Type | Signal |
| Number of Positions | 9 |
| Number of Rows | 2 |
| Insulation Material | PBT |
| Housing Material | PBT |
| Wire Gauge (Max) | 20 AWG |
| Wire Gauge (Min) | 28 AWG |
| Shell Material | Steel |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
