| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Receptacle Housing |
| Gender | Socket (Female) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 3 mm |
Stock: 17023
Distributors
pcbx
Unit Price$0.38812
Ext.Price$0.38812
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.38812 | $0.38812 |
| 10 | $0.32790 | $3.27900 |
| 25 | $0.30759 | $7.68975 |
| 50 | $0.29282 | $14.64100 |
| 100 | $0.27875 | $27.87500 |
| 300 | $0.26334 | $79.00200 |
| 500 | $0.24879 | $124.39500 |
| 1000 | $0.23119 | $231.19000 |
| 3000 | $0.21483 | $644.49000 |
