| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Receptacle |
| Gender | Socket (Female) |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 120 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Row Spacing | 4.6 mm |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 3.5 mm |
| Number of Rows | 2 |
Stock: 2102
Distributors
pcbx
Unit Price$0.20049
Ext.Price$0.20049
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.20049 | $0.20049 |
| 10 | $0.16819 | $1.68190 |
| 50 | $0.14974 | $7.48700 |
| 100 | $0.14258 | $14.25800 |
| 500 | $0.12726 | $63.63000 |
| 1000 | $0.12119 | $121.19000 |
