| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 3 |
| Connector Type | Plug |
| Packaging | Tray |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 4.2 mm |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$0.40291
Ext.Price$0.40291
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.40291 | $0.40291 |
| 10 | $0.32611 | $3.26110 |
| 25 | $0.30044 | $7.51100 |
| 50 | $0.27679 | $13.83950 |
| 100 | $0.25501 | $25.50100 |
| 300 | $0.22910 | $68.73000 |
| 500 | $0.20583 | $102.91500 |
| 1000 | $0.19536 | $195.36000 |
