| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 80 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tray |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 4.2 mm |
| Gender | Male |
| Connector Type | Plug |
| Number of Positions | 4 |
| Number of Rows | 1 |
Stock: 4018
Distributors
pcbx
Unit Price$0.22395
Ext.Price$0.22395
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.22395 | $0.22395 |
| 10 | $0.19278 | $1.92780 |
| 25 | $0.18079 | $4.51975 |
| 50 | $0.17225 | $8.61250 |
| 100 | $0.16397 | $16.39700 |
| 300 | $0.15490 | $46.47000 |
| 500 | $0.14634 | $73.17000 |
| 1000 | $0.13935 | $139.35000 |
