| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 4 |
| Connector Type | Receptacle |
| Packaging | Bulk |
| Termination | Crimp |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 7.5 mm |
Stock: 758
Distributors
pcbx
Unit Price$0.81485
Ext.Price$0.81485
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.81485 | $0.81485 |
| 10 | $0.66797 | $6.67970 |
| 25 | $0.61699 | $15.42475 |
| 50 | $0.56990 | $28.49500 |
| 100 | $0.52642 | $52.64200 |
| 300 | $0.49244 | $147.73200 |
| 500 | $0.46065 | $230.32500 |
| 1000 | $0.43766 | $437.66000 |
