| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 10 mA, 10 mA, 10 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 3.3 V, 3.3 V |
| Illumination Color | Brilliant Red, Brilliant Green, Brilliant Blue |
| Lens Style | Colored, Diffused, Rectangular |
| Lens Transparency | Diffused |
| Lens Color | Black Surface Diffused |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 616 nm to 631 nm, 517 nm to 538 nm, 462 nm to 480 nm |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
