| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Forward Current | 25 mA, 25 mA |
| Forward Voltage | 2 V, 2 V |
| Illumination Color | Brilliant Red, Brilliant Yellow Green |
| Lens Style | Clear, Rectangular |
| Lens Transparency | Water Clear |
| Lens Color | Colorless |
| Dominant Wavelength/CCT (K) | 624 nm, 573 nm |
Stock: 16130
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10790
Ext.Price$0.10790
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10790 | $0.10790 |
| 10 | $0.05395 | $0.53950 |
| 50 | $0.04799 | $2.39950 |
| 100 | $0.04268 | $4.26800 |
| 500 | $0.03873 | $19.36500 |
| 1000 | $0.03514 | $35.14000 |
| 3000 | $0.03189 | $95.67000 |
| 5000 | $0.02894 | $144.70000 |
| 10000 | $0.02626 | $262.60000 |
