

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Impedance | 4 Ω |
| Power Dissipation | 1.5 W |
| Forward Voltage | 1.5 V |
| Packaging | Reel |
| Element Configuration | Single |
| Zener Voltage | 9.1 V |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Reverse Leakage Current | 50 µA |
| Tolerance | 5 % |
Stock: 154
Distributors
pcbx
Unit Price$0.03763
Ext.Price$0.03763
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.03763 | $0.03763 |
| 10 | $0.03720 | $0.37200 |
| 50 | $0.03677 | $1.83850 |
| 100 | $0.03638 | $3.63800 |
| 500 | $0.03599 | $17.99500 |
